2013/06/27

Anita Diamant "Czerwony namiot"


Czym jest "czerwony namiot"? To miejsce, w którym kobiety mogą się schronić, znaleźć pocieszenie i odzyskać siły; bezpieczna przystań. To przestrzeń, do której mężczyźni nie mają wstępu. To symbol kobiecości.
Dlaczego ten namiot jest czerwony? Czerwień to kolor krwi, symbol życia, pasji, miłości, odwagi, a także ciepła i wrażliwości. Uznawana jest za "kolor kolorów". W opowieści Anity Diamant staje się znakiem kobiecej siły, trudu, ale również podkreśla wartość życia.
Czy warto wejść do "czerwonego namiotu"? Tak. Zdecydowanie tak! Dzięki tej niezwykłej książce, którą nazywam "BIBLIĄ DLA KOBIET", każda z nas poczuć może w sobie siłę poprzednich pokoleń. Anita Diamant ukazuje płeć piękną jako tę, która została w pewien sposób naznaczona, wyróżniona przez to, że może dawać życie. Kobiety wiedzą więcej niż mężczyźni i więcej czują. Przechowują pamięć o przeszłości, a w ten sposób zapewniają przodkom nieśmiertelność.
Kim są kobiety z "czerwonego namiotu"? Dina, Rachela i Bilha urodziły się w czasach biblijnych. Opowieść o ich losach mogłaby jednak być kroniką życia każdej kobiety. Ich życie pełne było bólu i cierpienia, ale też zachwycało obfitością siły i miłości.
Warto przeczytać!

1 komentarz:

mw pisze...

Zachęcająco napisane, muszę przeczytać :)